יום שלישי, 23 בינואר 2018

ביקורת מכון טמיר

ביקורת מכון טמיר

גישה חברתית ותרומה לקהילהמכון טמיר הוקם מתוך עקרונות הפסיכולוגיה הקהילתית, במטרה להנגיש פסיכותרפיה וטיפול פסיכולוגי לכל אדם בישראל.

אנו מתאמצים למצוא פתרון מקצועי גם עבור מי שאין לנו יכולת לדייק לצרכיו, זאת באמצעות הפעלה התנדבותית של קבוצות מטפלים ברשתות החברתיות, בהן אנו מעלים בקשות ייחודיות שאין לנו מענה עבורן. כאשר אלה מוצעות אנו שבים אל הפונה עם האפשרויות הנבחרות.

בתכנון השעות השבועי של הכשרת המתמחים במכון טמיר שמור חלון שעות ייעודי לפעילות קהילתית.

אנחנו שואפים לחנך דור רב-תרבותי של קלינאים צעירים שיתנסו בחיכוך עם מגוון הרקעים, המוצאים, הצבעים והמינים בחברה הישראלית. 


התאמה לצרכי המטופלרוח התקופה מחייבת פסיכותרפיסטים ופסיכולוגים ליכולת הסתגלות מהירה לנסיבות משתנות (agility) והתאמה אישית לצרכים שונים של מטופלים.
אם בעבר הגיעו המטופלים אל התאוריה, כיום ניגשת התאוריה אל המטופלים. בדומה לטיפול מותאם אישית במודל הרפואי, גם פסיכולוגים מגייסים כלים וטכניקות משלל גישות כדי לתפור את התכנית הטיפולית המדויקת לכל מטופל.

במכון טמיר צוות פסיכותרפיה רב-מקצועי.

ההידברות בתוכו מאפשרת שיקול דעת גמיש שתכליתו להתייחס לכל מקרה לגופו. לעיתים, במידת הצורך, מחליטים המטופל והמטפל לקיים מספר מפגשים מוגבל אצל מומחה ייעודי, כמו יועץ תעסוקתי או מטפל CBT, ולשוב לאחר מכן למסגרת הטיפולית העיקרית.

האתגר מבחינתנו הוא להתחקות אחר הצרכים ההתפתחותיים של כל אדם, לזהותם ולוודא שיגיע בעזרתנו להשגת מטרותיו בסיום התהליך במכון.  

אתיקה וקולגיאליות

במכון נשמרים בקפידה כללי האתיקה לפי הנורמות של מועצת הפסיכולוגים בישראל (שאומצו מתוך תקנון האתיקה של הפ"י).
אנו סבורים שרק כך זה אפשרי.
ועם זאת כללי אתיקה של טיפול נפשי אינם מתמצים מבחינתנו
במחויבות למגבלות שסוכמו בתקנון או בספר. כדי להגיע לנורמות אתיות
מצוינות נדרשת גם מנטליות אתית וסביבת עבודה הגונה ומכבדת,
תנאי שכר ראויים למתמחים, לעובדים ולסטודנטים, מנהיגות ארגונית שמקדמת את עובדי הארגון לצמיחה אישית ומקצועית ושקיפות מרבית ביחס לתהליכים הארגוניים.

אנחנו עובדים על זה קשה.

מכון טמיר מתנהל בתוך סביבה מקצועית בה מטופחים כל העת מערכות יחסים, הדדיות ושיתופי פעולה אמיצים עם ארגונים מקצועיים, מוסדות אקדמיים ואנשי מקצוע בארץ ובעולם. חדשנות


בצוות הכותבים של מכון טמיר עוקבים בעניין ובאופן יום יומי אחר התפתחויות של מגמות קליניות במחקרים מבוססי ראיות בעולם ובארץ.

העשור הקרוב יתאפיין בשינויים רבי משמעות בטיפול נפשי:

שילוב יישומי של מחקרי מוח והתנהגות, שימוש בכלים דיגיטליים לייעוץ וטיפול וכניסתם של חומרים פסיכואקטיביים ככלי עזר בטיפולים פסיכותרפיים (קטמין, MDMA ואחרים).

אנו אמונים על שיטות טיפוליות מהגל השלישי בטיפול קוגניטיבי התנהגותי ועל גישות דינמיות קצרות מועד מבוססות מחקר.

עולם המחקר הטיפולי סקרן מאי פעם ואנו לא פחות.עבודה קבוצתיתאחד הערכים היסודיים במכון הוא התייחסות לפרט כחלק ממערכת קבוצתית - זוגית, משפחתית, תעסוקתית-ארגונית וקהילתית.

אנו רואים טיפול קבוצתי, קבוצות תמיכה וקבוצות לעזרה עצמית כאמצעים תרפויטיים מרכזיים ולא רק ככלי נלווה לטיפול העיקרי. 

כיום מתקיימות במכון קבוצות טיפוליות באוריינטציה פסיכודינמית, קבוצות מיומנויות בגישת dbt וקבוצות תמיכה מגוונות.

לאחרונה פיתחנו את האפליקציה Belonging, באנדרואיד וב-IOS, שתכליתה לפתח מדיום קבוצתי אינטרנטי לקבוצות מונחות משימה.  מתמחה במכון, קווים לדמותה/ו


בעיני רוחנו אנו רואים את המתמחה הבוחר בדרך חיים של איש טיפול כאדם המונע ומחויב לשיקולים של אתיקה מקצועית, מחויב ללמידה ולהתפתחות מקצועית, בעל גמישות מחשבתית, יכולת לניתוח וחשיבה מעמיקות, אך עם זאת גם בעל יכולת להיות "קרוב לחוויה" של המטופל, לתקשר עמו בשפתו, להימנע משיפוט ומהתנשאות ומשימוש בשפה אבחונית ופסיכולוגיסטית שלא לצורך. במסגרת המפגש הייחודי

עם המטופל, המטפל ישאף להעמיק את היכרותו עם עולמו הפנימי ונסיבות חייו של המטופל, מתוך מודעות לכך כי עולם המושגים והערכים של המטופל עשוי להיות שונה בתכלית מזה שלו.

הגישה הבסיסית היא של סקרנות, פתיחות וצניעות. לצד עומק ובקיאות בתאוריות הקלסיות, המתמחה יהיה  פתוח וסקרן ביחס ללימוד והתנסות בגישות עדכניות יותר, דינמיות וקוגנטיביות כאחד.

חשוב שתהייה לו שליטה בטכניקה ובשפה של כמה אסכולות תאורטיות ורפרטואר עשיר של  התערבויות טיפוליות.תכנית ההכשרה


סמינרים תאורטיים, הנוגעים במגוון של אסכולות, קלסיות ומודרניות, הרצאות אורח של מנחים ומרצים מן החוץ שיוכלו לחשוף את הצוות במכון לגישות טיפוליות שונות.


התנסות בטיפולים שונים, באוכלוסיות מגוונות: ילדים, בני נוער ומבוגרים, כמו גם הנחיה של קבוצה טיפולית.

אבחונים הנוגעים במגוון רחב של סוגיות אבחוניות.

הדרכות פרטניות לצד הדרכות קבוצתיות בטיפול ובאבחון.

חשיפה למילייה טיפולי מגוון ועבודת צוות, דרך ישיבות צוות ודיון על מקרים.

ההדרכות יכללו:

הקניה של ידע קליני ותאורטי, עבודה מעמיקה על התערבויות וטכניקות טיפוליות, דרך וורבטים, אך גם סיוע בהתמקמות מקצועית במכון, ובבניית זהות מקצועית לצד ניסיון לבסס שיקול דעת ויכולת אבחונית לקראת עבודה כפסיכולוג עצמאי . לעודד את המתמחה להביא התלבטויות באופן פתוח ואותנטי, מתוך שאיפה שההדרכה תקבל אופי של דיון פתוח בין המדריך למודרך ובכך לעודד ולפתח את החשיבה העצמאית של המודרך. יחד עם זאת לשמור על מסגרת וסביבה
שבה נשמרים כללי אתיקה מקצועיים.
במסגרת ההדרכות יינתן משוב תקופתי על עבודת המתמחה, באופן מסודר ומובנה וכן עידוד המתמחה לתת ביטוי לצרכיו  הספציפיים במסגרת ההדרכה בכפוף לשלב המקצועי שבו הוא נמצא.

ההדרכות יינתנו בפורמט פרטני וקבוצתי בפסיכותרפיה ודיאגנוסטיקה.תכנית הכשרה להתמחות קלינית ולצוות מכון טמיר תל אביב 2018-20199:30-11:00 
ישיבת צוות בהשתתפות כל חברות וחברי הצוות המקצועי, בהנחיית אפרת גינס

11:15-12:45 
סמינר בפסיכו דיאגנוסטיקה בהנחיית אבי שרוף

13:15-14:45 
קבוצת קריאה בהנחיית לאה מרקו

9:30-11:00 
ישיבת אינטייקים בהנחייה מתחלפת: טלי בורלא גלילי, עמרי לויתן, אפרת גינס

11:15-12:45 
סמינר CBT  בהנחיית עמרי לויתן

13:15-14:45 
הדרכה קבוצתית בפסיכותרפיה בהנחיית אפרת גינס

תוכנית הכשרה לצוות מכון טמיר: ימי ג' בין השעות 9:30- 14:45
ישיבת צוות מתקיימת בתדירות של פעם בשבועיים בהשתתפות כלל אנשי הצוות הטיפולי במכון, בהנחיית אפרת גינס, כוללת הצגת מקרים, דיון על סוגיות קליניות ותאורטיות.

ישיבת אינטייקים מתקיימת בתדירות של פעם בשבועיים, בהשתתפות כלל המתמחים, בישיבה זו יוצגו מקרי אינטייק, ידונו שאלות אבחנתיות, והמלצות להמשך טיפול. בהנחייה מתחלפת של המדריכים.

סמינר בדיאגנוסטיקה, בהנחיית אבי שרוף יתקיים בתדירות של פעם בשבועיים. בסמינר יידונו מקרים אבחונים וילמדו טכניקות לניתוח, הערכה ואינטגרציה של ממצאים אבחוניים אישיותיים וקוגנטיבים. 

סמינר CBT בהנחיית עמרי לויתן, יתקיים בתדירות של פעם בשבועיים. מטרת הסמינר להקנות ידע ומיומנות טיפולית בפרקטיקות של האסכולות המובילות בפסיכותרפיה התנהגותית-קוגניטיבית  (TherapyCognitive Behavioral CBT ). 

קבוצת קריאה בהנחיית לאה מרקו, תתקיים בתדירות של פעם בשבועיים, בקבוצה נקרא טקסטים קאנוניים ועכשויים של תיאורטיקנים בולטים בפסיכואנליזה, תוך ניסיון לחבר בין הקליניקה לתיאוריה.

הדרכה קבוצתית למתמחים בפסיכותרפיה, בהנחיית אפרת גינס, תתקיים בתדירות של פעם בשבועיים. בקבוצה יוצגו חומרים טיפוליים ע"י המשתתפים ונדון בסוגיות טיפוליות רלוונטיות  הקשורות בטכניקה הטיפולית, בהעברה, בהעברה נגדית ועוד. 

צוות ההדרכהאפרת גינס פינמסר


‎מס' רשיון מדריכה בפסיכותרפיה: 27-32536, מס' רשיון מדריך בדיאגנוסטיקה: 27-34852

פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה בפסיכותרפיה ודיאגנוסטיקה.

פסיכולוגית אחראית במכון טמיר. בוגרת ב.א. בפסיכולוגיה

וחינוך מיוחד באוניברסיטת חיפה ותואר שני

בפסיכולוגיה שיקומית קלינית בבר אילן.

התמחות קלינית מרפאתית במרפאה לבריאות הנפש

בבית חולים "כרמל" בחיפה ובהמשך במרכז לבריאות הנפש

ע"ש בריל ברמת חן. התמחות אשפוזית:

במחלקת אשפוז יום במרכז לבריאות הנפש בריל ברמת חן. סיום התמחות בשנת 2003.

כמומחית עבדתי במרפאת מבוגרים בבית החולים "גהה" ובמקביל כפסיכולוגית עצמאית בקליניקה פרטית בתל אביב.

בהמשך עבדתי כמאבחנת ומטפלת במכון "שלם" בראשל"צ, במסגרת העבודה במכון שלם הוסמכתי להדרכה, בטיפול ובאבחון.

ערכתי אבחונים רבים לילדים, בני נוער ומבוגרים, לצורך חוות דעת בנוגע למסוגלות הורית וכן אבחונים לשרותי הרווחה הנוגעים להמלצות לתוכנית טיפולית וכן השמה חוץ ביתית. במקביל עבדתי במרכז הגאה ביחידה לטיפול וייעוץ כפסיכולוגית מטפלת. מנובמבר 2016 התחלתי לעבוד כמנהלת מקצועית במכון טמיר.

במסגרת עבודתי במכון אני מדריכה אנשי צוות טיפולי, עורכת אבחונים פסיכודיאגנוסטיים ומטפלת באופן פרטני באוכלוסיית הפונים למכון.

מצאתי במכון מקום שהוא מקצועי מחד ודינאמי ופתוח מאידך. הצוות במכון, החל מרמת האדמיניסטרציה וכלה במטפלים ובמטפלות מעורב בנעשה, מגלה אכפתיות ונכונות ללמידה ולהתפתחות, סקרנות לגבי מגמות ושינויים בשיח המקצועי.

אני גאה להיות חלק מהצוות המוביל במכון ושמחה שנפלה בחיקי ההזדמנות להתוודע לאיתן ולשאר אנשי הצוות המכון.ד"ר צילה סוקליק


מס' רישיון בפנקס הפסיכולוגים: 27-88009,

מס' תעודת מומחה בפסיכולוגיה קלינית: 27-28987

דוקטור בפסיכולוגיה, פסיכולוגית קלינית מומחית.

כיום פסיכולוגית בכירה במכון טמיר ובקליניקה פרטית בתל אביב.

בוגרת תואר ראשון (BA) בפסיכולוגיה וסוציולוגיה

באוניברסיטת תל אביב ותואר שני(MA) ודוקטורט(.PHD)

בפסיכולוגיה קלינית ב- The Derner Institute for the Psychotherapies  Adelphi University

התמחות קלינית אשפוזית ב- North Shore University Hospital, Glen Oaks, New York

בין השנים 2002-2003 שכללה פסיכותרפיה אינדיבידואלית וקבוצתית בילד, במבוגר, ובמשפחה ורוטציות במחלקה פסיכיאטרית אישפוזית, בטיפול אמבולטורי וטיפול יום.

התמחות מרפאתית ב-The National Institute for the Psychotherapies , New York NY

בין השנים 2000-2002 הכוללת פסיכותרפיה אינדיבידואלית במבוגר במגוון רחב של בעיות נפשיות.

עבודה דינמית וקוגינטיבית עם נפגעי טראומה של האחד עשר בספטמבר.

בשנים אלו התמחיתי במקביל גם ב- The Center for Psychological Services, Adelphi University, Garden City, NY בפסיכותרפיה אינדבידואלית בילד ובמבוגר.

עם שובי ארצה בשנת 2009 עבדתי באבחון פסיכודיאגנוסטי במכון קרן בנס ציונה, ובמקביל כפסיכולוגית עצמאית בקליניקה פרטית בתל אביב.


עם הקמת מכון טמיר בשנת 2012 הצטרפתי כפסיכולוגית מומחית ומזה כשש שנים הנני מעורבת בתהליך התפתחותו של המכון ובגיבוש החזון של היות המכון מקום שבו הלמידה והפרקטיקה נמצאות בדיאלוג מתמיד, דיאלוג של מסורת מול חדשנות, של ריבוי קולות ושל חקירה כנה.

לצד הכשרה ועבודה דינמית באוריינטציה פסיכואנליטית אני מקדמת ומזמינה עבודה התנהגותית- קוגנטיבית ותפיסות שונות.

אני מאמינה שהללו מעמיקות את ההבנה שלנו בתהליך התרפויטי. לפני כשבע שנים זכיתי להצטרף למכון טמיר ולהיות עדה, שותפה ומעורבת בתהליך התהוותו וצמיחתו.טלי בורלא גלילי


מס' רישיון בפנקס הפסיכולוגים:

27-6870, מס' תעודת מומחה בפסיכולוגיה קלינית: 27-7720

פסיכולוגית קלינית מומחית. אחראית על תחום הטיפול בילדים ונוער במכון טמיר. בוגרת מ.א. בפסיכולוגיה קלינית של הילד באוניברסיטת תל אביב.וב.א. בפסיכולוגיה ובייעוץ חינוכי באוניברסיטת תל אביב. סיום התארים בהצטיינות.

התמחות קלינית מרפאתית בתחנה לטיפול בילד בנוער ובמשפחה ברח' הארבעה בתל אביב, בין השנים2002-2004.

התמחות קלינית אשפוזית בבי"ח אברבאנל במחלקת נשים סגורה אקוטית בין השנים 2005-2006,

סיום התמחות בשנת 2006. פרקטיקום במרכז לטיפול בילד בנוער ובמשפחה ביפו, ובתחנת השרות הפסיכולוגי החינוכי בקרית אונו.

במקביל להכשרה בתחום הקליני עבודה כפסיכולוגית בתחום התעסוקתי במכון אדם- מילא ובשרות התעסוקה.

כמומחית עבדתי כפסיכולוגית עצמאית בקליניקה פרטית בארץ ובעולם (הונגריה, אנגליה), והחל מאוגוסט 2014 ועד היום עובדת במכון טמיר כפסיכולוגית קלינית מטפלת וכמאבחנת.

במהלך שנות עבודתי במכון התאפשר לי לקיים טיפולים במגוון הפרעות ואוכלוסיות, חלשות וחזקות מבחינה סוציואקונומית (טיפולי פרובונו מחד, ומצד שני מטופל שמציע לשלם בביטקויין), להיחשף לשיטות טיפול שפחות הכרתי לפני כן (,dbt,cbt), להבין את הרשת והחיים בתוכה, והשפעותיה המורכבות והנרחבות על עולם הטיפול.

כל אנשי הטיפול שהכרתי במכון הם אנשים בעלי רגישות חברתית, פתוחים במחשבתם, ונכונים לדיאלוג ולשיתוף. מתחילת עבודתי זכיתי לקבל הדרכה מקצועית ממר אבי שרוף ובשנה האחרונה אני זוכה לקבל את ההדרכה מהגברת אפרת גינס.

בצד זה סקרנותי מובילה אותי לאורך כל השנים להעשיר את עצמי מבחינה תיאורטית גם באופן עצמאי מחוץ למסגרת המכון.

אני נהנית וגאה להיות חלק מהצוות הטיפולי במכון, וחלק מהצוות השואף להוביל תוכנית להכשרת מתמחים בפסיכולוגיה קלינית.
במסע שלנו לקבלת הכרה כמוסד המכשיר מתמחים בפסיכולוגיה קלינית, ניצבו בפנינו אתגרים רבים, דרכם התבהרו לי עוד יותר הכוחות שלנו כצוות- ביכולת לחשוב ביחד, ולגבש תוכניות תוך ניהול דיונים פתוחים מפרים ולעתים סוערים, ברוח מכבדת מפרגנת ותומכת, שמאפשרת לבטא את הכישורים הייחודיים והחשיבה האישית של כל אחד למען מטרה כוללת.
ד"ר יאנה בייטלמן


מומחית בפסיכיאטריה של מבוגרים

ויועצת פסיכיאטרית במכון טמיר תל אביב.

סיימה התמחות בביה"ח "שלוותה" בשנת 2007, מאז עובדת בביה"ח איכילוב, כיום אחראית היחידה לטיפול בנכי צה"ל. בנוסף, מנהלת רפואית של המרפאה לברה"ן בהרצליה.

בוגרת בית הספר לפסיכותרפיה של אונ' תל אביב.
 אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

טיפול בתסמונת התשישות הכרונית

תסמונת התשישות הכרונית: כתיבה:   איתן טמיר , פסיכותרפיסט (MA), ראש מכון טמיר ; טוויטר | פייסבוק | בלוג |  Quara עריכה אחרונה: 2...