יום שישי, 11 ביולי 2014

קצת אינטגריטי מקצועי?

הבוקר צלצל אצלי הטלפון יותר מפעמיים: בעקבות המצב, ערוצי טלוויזיה מזמינים אותי להתראיין אצלם כפסיכולוג שעסק כמה שנים בטראומה. זה מאוד מחמיא אבל סירבתי בנימוס. 

למה? כי יש פה סתירה בסיסית ביושרה הפנימית שלי, סתירה ערכית שלא ניתן ליישב אותה: 
עשרות מחקרים קליניים מראים בבהירות שחשיפת יתר לתקשורת בזמן עימות בטחוני גורמת לעלייה ישירה בחרדה ותורמת להתפתחות PTSD בקרב הצופים. 

עכשיו אני שואל אתכם: איך מרשה לעצמו פסיכיאטר לשבת באולפן חדשות, להצית את החרדה של הצופים (עם טיפים ועצות של פסיכולוגיה בגרוש) ולתרום ביודעין לפגיעה בנפשותיהם של אותם צופים להם הוא מתיימר לעזור????

מילא, פרופ' מולי להד ודר' מיקי דורון, אנשי מקצוע תותחים שצברו ניסיון עצום בעבודה עם טראומה בארץ ובעולם, אבל לשידור עולים גם כל מיני פסיכיאטרים תאבי יח"צ, שאין להן דבר וחצי דבר בעבודה קלינית עם פסיכו-טראומה. עזבו אותנו, באמא שלכם, אתם מביישים לי את המקצוע. 

ועכשיו לחדשות: בואו נזכור שאותם ברוני תקשורת שמציתים אצלנו את הרגשות הכי ארכאיים עם 'האח הגדול' אחראים גם לאותה סאגת חירום תקשורתית מסביב לשעון. ולמי שיש ספק, המניע הוא אותו מניע: רייטינג ומאבק עם ערוצים אחרים. הערוצים לא משדרים מסביב לשעון מתוך עניין בשלום הציבורי,  אחרת הם היו עולים לאוויר עם חדשות פעם בשעה. האמת היא שהם קובעים את האג'נדה ומכתיבים אותה, ובכך ומעצימים את כדור השלג של החרדה באופן שקשה לתאר. בעשותם כך, הם משרתים פסיכולוגית את אויבינו, שנשענים על טרור. אותו טרור נשען מעצם הגדרתו על ייצור חרדה ללא פרופורציה.  

ולכם חברים יקרים, ישראלים טובים, זו לא עונה חדשה של Breaking Bad... 
זאת מלחמה קטנה שאנחנו עוברים פעם בשנה שנתיים. לכו כמוני לעניינים שלכם, תשטפו את האוטו, תנוחו, תקראו עיתון, אל תיצמדו לטלוויזיה. סה"כ כולנו מבינים כמה עובדות פשוטות:
 1. ישראל לא בסכנה קיומית כתוצאה מהסבב הזה
   2. זה יסתיים בעוד כמה ימים בהסכמות מדיניות
   3. החשיפה שלכם לטלוויזיה לא עוזרת לכם או לכוחותינו לנצח ולחזור הביתה.
שבת שלום
איתן טמיר
Google

5 תגובות:

  1. מילים כדרבנות

    השבמחק
  2. צודק ! עדיף לראות ג'יימס בונד מאשר את לעיסת החומר של הערוצים, הכתבים, הפרשנים והפרשנים לענייני....

    השבמחק

קליניקה להשכרה בתל אביב - ״החממה הקלינית״ של מכון טמיר

בפרויקט החממה הקלינית של מכון טמיר תוכלו לקבל קליניקה להשכרה בתל אביב , בתנאים מצוינים, מחיר שפוי, חניה וכל התשתית הנדרשת, לצד השתייכות לק...